اختلاط زعفران مناطق موجب کاهش ارزش زعفران شده است

۳۱ مرداد, ۱۳۹۶ - کافه زعفران
اختلاط زعفران موجب نگرانی زعفران کاران شده است. رئیس جهاد کشاورزی گناباد با تاکید براینکه زعفران مناطق پر باران کیفیت مناطق جنوب خراسان بزرگ را ندارد، گفت: اختلاط زعفران مناطق مختلف موجب کاهش ارزش زعفران باکیفیت مناطق اصلی زعفران‌خیز شده است.

به گزارش کافه زعفران،علیرضا حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گناباد گفت: زعفران گیاهی منحصرا مخصوص مناطق کم آب می‌باشد که مدتی است، گسترش کاشت آن در کشور نگرانی‌هایی هم از بعد کیفیت و هم کاهش قیمت به وجود آورده است.

پایین بودن قیمت زعفران
پایین بودن قیمت زعفران

وی ادامه داد: بر اساس سالنامه آماری وزارت  جهاد کشاورزی از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۴ سطح زیر کشت زعفران بارور کشوری از ۷۸۸۰۴ هکتار به ۹۲۸۲۲ هکتار افزایش یافته یعنی رشد ۱۶ درصدی داشته است.
حسین‌زاده  افزود: بررسی قیمت زعفران از سال نود و یک تا سال جاری نشان از نوسانات شدید و در نهایت کاهش قیمت این طلای سرخ  را دارد.
حسین‌زاده با بیان اینکه قیمت هر کیلو زعفران در اول مرداد سال جاری هر کیلو ۴ میلیون و ۳۴۰ تومان بوده است، گفت: حدود ۳۰ درصد قیمت زعفران نسبت به دوره‌های گذشته کاهش  داشته که این کاهش قیمت می‌تواند تاثیرات نامطلوبی بر کشاورزان مناطقی که از دیر باز در آمد اصلی آنها کاشت زعفران بوده است، از جمله جنوب خراسان رضوی و خراسان جنوبی بگذارد.
رئیس اداره جهاد کشاورزی گناباد خاطرنشان کرد: این مشکل وقتی بیشتر نمودار می‌شود که منابع آبی منطقه متاثر از هفده سال!! خشکسالی به لحاظ کمی و کیفی دچار کاهش شده است و زعفران که کشت اصلی و سنتی این مناطق بوده به عنوان  تنها راه امرار معاش کشاورزان خرده مالک و روستایی به دلیل کاهش شدید قیمت زعفران اهمیت و پایداری مالی خود را از دست! داده است.
وی بابیان اینکه هیچ جانشینی برای زعفران در مناطق جنوب خراسان رضوی و خراسان جنوبی مقدور نیست، گفت: باید برای عبور از این بحران چاره‌اندیشی شود و گرنه رویکرد غیر کارشناسی کاشت محصول زعفران در مناطق دیگر کشور زعفران‌کاران سنتی و اصلی را که  غیر از راه کشت این محصول درآمد دیگری ندارند، دچار مشکل خواهد کرد.

اختلاط زعفران
اختلاط زعفران

حسین‌زاده با بیان اینکه عدم توسعه سطح زیر کشت در  کشور ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد گفت: ایجاد تسهیل در صادرات و دادن مشوق‌های لازم، ایجاد تعاونی‌های قوی  تولیدکنندگان و صنوف مرتبط، احداث مراکز فرآوری  با تاکید بر تولید عصاره‌های دارویی و مواد آرایشی،  ثبت برند زعفران در مجامع بین‌المللی و تهیه برنامه‌های ترویجی در بازارهای هدف و تاکید بر تولید کیفی زعفران (تولید محصول سالم و ارگانیک) می‌تواند ازجمله راهکارهایی باشد که به توان از تولیدکنندگان اصلی زعفران حمایت کرد.
وی با تاکید براینکه مناطق پر باران کیفیت زعفران مناطق جنوب خراسان بزرگ را ندارد، گفت: اختلاط زعفران مناطق مختلف موجب کاهش ارزش زعفران باکیفیت مناطق اصلی  زعفران‌خیز شده است.
حسین‌زاده جلوگیری از نقل و انتقال پیاز زعفران به استان‌های مختلف کشور را ضروری ارزیابی کرد و ادامه داد: خرید تضمینی زعفران از سوی دولت می‌تواند از افت شدید قیمت زعفران جلوگیری کند حتی می‌توان برای عرضه زعفران در بورس نیز چاره‌اندیشی کرد.
وی با اشاره به  ترویج درست مصرف زعفران در کشور  گفت: مصارف مختلف زعفران در زمینه دارو، آرایش و غذا قابلیت افزایش مصرف را فراهم می‌کند.

  • میزان مفید بودن این مطلب
  • میزان کاربردی بودن مطلب
  • امتیاز نویسنده به این مطلب
4.6
برچسب‌ها: , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *