زعفران دسته :: دانشنامه کافه زعفران

۲ فروردین, ۱۳۹۵ - واحد فروش

زعفران دسته یا دخترپیچ از انواع متداول زعفران موجود در مناطق زعفرانخیز می باشد.کشاورزان معمولاً پس از چیدن گل زعفران آن را به صورت دسته در می آورند.در ادامه با کافه زعفران همراه باشید.

زعفران دسته چیست ؟

اما میخواهیم بدانیم زعفران دسته چیست ؟ درواقع زعفران دسته به تارهای زعفرانی می گویند که در کنار هم به شکل دسته ای بسته بندی و سپس به همان شکل خشک شده اند. این نوع زعفران هم شامل قسمت قرمز رنگ و هم قسمت سفید رنگ تارهای زعفران می باشد. رایج ترین نوع خرید و فروش زعفران توسط کشاورزان این نوع از زعفران است. و دلیل این کار را هم می توان راحتی پر کردن زعفران (جدا سازی تارهای زعفران از گلبرگ آن ) به این روش دانست.

زعفران دسته
زعفران دسته

چرا به زعفران دسته، دخترپیچ می گویند؟

زعفران دسته را به نام زعفران دخترپیچ هم نام می شناسند. علت این نامگذاری هم روش پر کردن این نوع زعفران است. به این صورت که دسته زعفران را به شکلی درست می کنند که ریشه یا قسمت سفیدی زعفران درپشت قرمزی قرار می گیرد  و افراد درنگاه اول فقط قرمزی زعفران را می بینند. علت دیگر آن را هم می توان این دانست که پر کردن زعفران بیشتر توسط دختران خانه و در منزل انجام می شود. هر چند که در زمان برداشت زعفران به این دلیل که گل زعفران پس از برداشت به سرعت کیفیت خود را از دست می دهد و باید در اسرع وقت زعفران را از آن جدا کرد، پس از برداشت همه اعضای خانواده به پر کردن زعفران مشغول می شوند.

زعفران دخترپیچ
زعفران دخترپیچ

قیمت زعفران دخترپیچ چه قدر است؟

زعفران دخترپیچ با توجه به اینکه به همراه خود قسمت سفید رنگ تارهای زعفران را به همراه دارد و به همین علت خلوص کمتری هم نسبت به زعفران ممتاز و نگین دارد. از قیمت پایین تری هم در مقایسه با این زعفران ها برخوردار است.اما برای این نوع هم همانند سایر انواع زعفران نمی توان قیمت ثابتی را عنوان کرد. زیرا قیمت زعفران دارای نوسانات بسیار زیادی می باشد.اما در صورتی که می خواهید از قیمت روز زعفران دخترپیچ اطلاع پیدا کنید، می توانید از صفحه قیمت زعفران ما بازدید نمایید.

زعفران دسته
زعفران دسته

اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید؟

در صورتی که در رابطه با این نوع زعفران اطلاعات بیشتری دارید یا احساس می کنید می توانید در تکمیل این مقاله به کافه زعفران کمک کنید، از طریق این فرم با ما در ارتباط باشید.

امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما سودمند واقع شده باشد.

برچسب‌ها: , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *