کشت و تولید زعفران در استان اردبیل افزایش می‌یابد

۱۴ اسفند, ۱۳۹۴ - کافه زعفران

استاندار اردبیل گفت: تلاش و جدیت بر این است تا با مشوق‌های مختلف کشت و تولید زعفران در استان اردبیل افزایش یابد.

مجید خدابخش ظهر امروز در آئین جشن انقلاب که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی در جهاد کشاورزی اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: در استان اردبیل به برکت دولت یازدهم یک میلیارد دلار از ۸ میلیارد دلار از محل اعتبارات  دفتر مقام معظم رهبری در بخش آب‌های مرزی به استان اردبیل اختصاص یافته با این اعتبار ۶۰ هزار هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل خواهد شد.

وی افزود: تقویت زیرساخت‌های کشت و صنعت مغان و پارس باید در اولویت کاری دست اندرکاران بخش کشاورزی باشد و از طرف دیگر راه  توسعه و عمران و آبادانی بخش کشاورزی در استان در سایه ایجاد شرکت کشت و صنعت‌های جدید و مدرن خواهد بود.

استاندار اردبیل بیان کرد: تمامی مسئولان استانی سعی و تلاش دارند تا به زودی منطقه آزاد تجاری را نیز در اردبیل به تصویب برسانند تا با ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی زمینه‌های توسعه و عمران و آبادانی استان را به ویژه در بخش کشاورزی فراهم کنند.

خدابخش گفت: تولید زعفران می بایست بیش از پیش در استان مورد توجه قرار بگیرد زیرا در کمترین سطح کشت بیشترین میزان درآمد را می‌توان به دست آورد  به طوری که یک بانوی ساکن شهرستان نمین با کاشت فقط یک هزار و ۵۰۰ مترمربع زعفران به میزان دو کیلوگرم زعفران به درآمد ۹  میلیون تومان در یک سال دست یافت.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل با تبریک مجدد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برای دست اندرکاران بخش کشاورزی به ویژه امور دام آرزوی موفقیت کرد.

برچسب‌ها: , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *