افتتاح ترمینال ضبط و فرآوری زرشک و عناب در بیرجند

۶ اسفند, ۱۳۹۴ - کافه زعفران

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند با اشاره به افتتاح ۲۱ پروژه در بخش کشاورزی گفت: نخستین ترمینال تخصصی ضبط و فرآوری زرشک و عناب با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال در بیرجند افتتاح شد.

محمد علی محمدی ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین ترمینال تخصصی ضبط و فرآوری زرشک و عناب که با حضور فرماندار بیرجند و تنی چند از مدیران شهرستان برگزار شد اظهار داشت: برای  ۲۱ پروژه بخش کشاورزی ۶ میلیارد و ۸۲۹ میلیون ریال هزینه شده  و ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات طرح توسعه پرداخت شده است.

وی افزود: یکی از این پروژه ها ترمینال تخصصی ضبط و فرآوری زرشک و عناب است که ظرفیت تولید زرشک سالانه  ۷۰۰ تن و فرآوری عناب و سایر محصولات سالانه ۵۱۰ تن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند بیان کرد: مساحت زمین این ترمینال ۲ هزار و ۸۶۷ متر مربع و مساحت زیر بنا ۹۹۲ متر مربع است و زمینه  اشتغال مستقیم  ۲۶ نفر را فراهم کرده است.

محمدی با بیان اینکه تاکنون مشابه این ترمینال در سطح کشور وجود نداشته و منحصر به فرد است افزود: این پروژه از سال ۹۳ آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: سرمایه ثابت این طرح  ۷ میلیارد و ۱۹۰میلیون ریال و سرمایه در گردش آن ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند اظهار داشت: نگاهی که در خصوص فرآوری زرشک داریم این است که امیدواریم زرشک و عناب استان را به خارج از کشور نیز صادر کنیم.

محمدی بیان کرد: اعتبارات دریافت شده در زمینه اصلاح باغات، احداث استخر و پروژه های احداث آب اختصاص یافته است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *