طرح ملی زعفران در لایحه سال ۹۵ قرار می گیرد

۲۲ دی, ۱۳۹۴ - کافه زعفران

جواد هروی نماینده قائنات و زیر کوه  در خصوص عملیاتی شدن طرح ملی زعفران، گفت: این طرح برنامه ریزی شده است و در لایحه سال ۹۵ قرار می گیرد.

نسیم قائن: جواد هروی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اینکه تولید گلخانه ای زعفران خطری جدی برای تولید بی کیفیت این محصول در کشورهایی مانند چین است،گفت:کشت گلخانه ای زعفران پیش از این در مراکش و افغانستان مطرح بود و این نوع کشت باعث می شود تا محصولی بی کیفیت در بازار توزیع شود و نمی تواند جوابگوی کیفی بازار جهانی این محصول باشد.

نماینده مردم قاینات در مجلس شورای اسلامی،افزود: کشورهایی که محصول زعفران ایران را خریداری می کنند پس از انجام فرایندهایی آن را با محصول تولید شده کشور خودشان مخلوط می کنند و به اسم زعفران ایران که در جهان شناخته شده است عرضه می کنند و این کار را برای افزودن کیفیت محصولشان انجام می دهند.

برداشت زعفران
 

طرح ملی زعفران در لایحه سال ۹۵ قرار می گیرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یاد آور شد: با اجرایی کردن طرح ملی زعفران و معرفی بهتر برند زعفران قائن می توان دیگر برندهای بی کیفیت جهان را به مصرف‌کنندگان معرفی کرد و طلای سرخ واقعی را به آن ها شناخت.

هروی در خصوص عملیاتی شدن طرح ملی زعفران، گفت: این طرح برنامه ریزی شده است و در لایحه سال ۹۵ قرار می گیرد. در جلساتی که با معاونت های سازمان جهاد کشاورزی داشته ایم مقرر شد تا پس از تصویب در دولت شاهد آمدن این طرح به مجلس و تصویب نهایی و اجرایی شدن آن باشیم.

برچسب‌ها: , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *