تقویت قلب با زعفران

تقویت قلب با زعفران!

۲۹ تیر, ۱۳۹۴ - کافه زعفران

خواص زعفران برای قلب را به صورت کامل بررسی می کنیم. زعفران در بهبود بیماری قلبی مؤثر است و در آخر این مطلب متوجه می شویم چگونه تقویت قلب با زعفران ممکن است.

زعفران در بهبود بیماری قلبی

یک متخصص طب سنتی اعلام کرد: در میان مواد غذایی مورد استفاده در حفظ سلامت و تدابیری که برای بیماران قلبی در نظر گرفته می‌شود، زعفران نقش ویژه‌ای دارد.

غلامرضا کرد افشاری در گفت‌وگو با فارس گفت: از دیدگاه طب سنتی زعفران تمایل و نفوذ مواد غذایی و داروها را به قلب افزایش می‌دهد. همچنین مصرف آن شادی‌آور بوده و تقویت‌کننده قلب است.

زعفران در بهبود بیماری قلبی
زعفران در بهبود بیماری قلبی

وی ادامه داد:‌ بزرگان طب سنتی توصیه می‌کنند که در ترکیب داروهای مورد استفاده برای بیماران قلبی زعفران اضافه شود تا هدایت و نفوذ دارو به قلب بهتر انجام شود.

کرد افشاری گفت: از دیدگاه طب جدید زعفران از افزایش کلسترول و تری گلیسرید و چربی بد خون جلوگیری می کند و از رسوب آنها در عروق ممانعت می‌کند.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: همچنین در بیمارانی که دچار حملات قلبی شده‌اند، زعفران اندازه، محلی که گرفتگی خون در قلب را کاهش داده و از آسیب در عضله قلب جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: زعفران همچنین عملکرد بطن چپ قلب را در مواجهه با عوامل آسیب رسان حفظ می‌کند و اثرات ضد فشار خون زعفران نیز به اثبات رسیده است.

تقویت قلب با زعفران در طب سنتی

تقویت قلب با زعفران
تقویت قلب با زعفران

تقویت قلب با زعفران در طب سنتی تاریخچه دیرینه دارد. از دیدگاه طب سنتی زعفران تمایل و نفوذ مواد غذایی و داروها را به قلب افزایش می‌دهد. همچنین مصرف آن شادی‌آور بوده و تقویت‌کننده قلب است.

در طب سنتی آمده است که زعفران قادر است سلامت قلب و عروق را تأمین نماید. همچنین از زعفران به عنوان عامل کاردیوتونیک نام برده شده و نیز از این گیاه در درمان تپش قلب استفاده می شده است.

زعفران از دیدگاه طب جدید

از دیگاه طب جدید خواص زعفران برای قلب موارد زیادی است برای مثال از افزایش کلسترول و تری گلیسرید و چربی خون جلوگیری می کند.  واز رسوب آنها در عروق ممانعت می کند. زعفران حاوی یک ماده به نام کروسین است که باعث رنگ نارنجی آن می شود. اثبات شده است که کروسین در حفظ سلامت قلب و عروق مؤثر است.

کروسین در کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند. همچنین ابتلا به حملات قلبی را کاهش می دهدو فشار خون را کنترل می کند. زعفران با تقویت سیستم گردش خون خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد. زعفران حاوی مواد معدنی تیامین و ریبوفلاوین است که باعث تقویت قلب سالم و جلوگیری از مشکلات مختلف قلبی می شود.

مطالعات و تحقیقات انجام شده بر خواص زعفران برای قلب

خواص زعفران برای قلب
خواص زعفران برای قلب

تعدادی از گیاهان وجود دارند که می توانند در کنار داروهای مدرن مورد استفاده قرار گیرند. گیاهان برای کمک به بهبود بیماری ها باید بیشتر مورد توجه واقع شوند. برای مثال نباید ارزش گیاهانی که در کنار علم مدرن برای مقابله با بیماری هایی هم چون قلبی و عروقی استفاده می شود را نادیده گرفت.

برا اساس تحقیقات انجام شده زعفران به کاهش کلسترول کمک می کند و سطح آن را در حالت نرمال قرار می دهد. مطالعات انجام شده روی حیوانات نشان می دهد که زعفران تا ۵۰ درصد مقدار کلسترول آنها را پایین آورده است. زعفران دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که بنابراین برای سلامت قلب و عروق مفید است.

در کشورهای مدیترانه که استفاده زعفران در آنها معمول است. کمتر از میزان طبیعی دچار بیماری های قلبی می شوند. به شما توصیه می کنیم با خرید زعفران آن را در سبد غذایی خود قرار دهید تا ضامن سلامتی شما باشد.

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *