دم کردن زعفران با یخ

طریقه مصرف زعفران

۱۶ تیر, ۱۳۹۴ - واحد فروش

مصرف زعفران در بین مردم ایران طرف دار زیادی دارد.که بهترین روش آن دم کردن زعفران با یخ است که در ادامه این مطلب انواع روش های آن را توضیح کامل را خواهیم داد.

بهترین شیوه برای استفاده از زعفران ، دم كردن آن است.برای تهیه و دم کردن زعفران ابتدا کمی از آنرا داخل یه هاون کوچک ( درمناطق مرطوب با کمی شکر یا یک حبه قند) بسایید و …سپس یک قاشق چای خوری از آن را با نصف استکان آبجوش مخلوط کنید و کمی بگذارید دم بکشد و پر رنگ شود.

مصرف زعفران

مصرف زعفران
مصرف زعفران

زعفران به مواد غذایی عطر و طعم مخصوص می دهد و به همین جهت از زعفران در صنایع مواد غذایی مانند سوسیس سازی، شیرینی سازی مانند پودر کیک و در داروسازی مانند داروهای ضد افسردگی، در نساجی مانند رنگ کردن پارچه های ابریشمی که پارچه را به طرح ها و نقش های هنرمندانه تبدیل می کند. که علت استفاده زعفران در این صنعت این است که علاوه بر خوش رنگ کردن پارچه، هر گونه زمینه کپک و قارچ و فساد پارچه از بین می رود. همچنین زعفران به عنوان طعم دهنده در صنایع لبنی مورد استفاده قرار می گیرد.

روش های مصرف زعفران

معمول ترین و مرسوم ترین روش برای مصرف زعفران در ایران دم کردن سرگل است. که برای تهیه آن ابتدا زعفران را در یک هاون می سابند که زعفران نرم و خرد شود، که طعم و رنگ زعفران سریعتر و بهتر آزاد شود. اما باید به این مورد توجه داشت که سابیدن با هاون فلزی یا سریع سابیدن آن باعث سوختن زعفران می شود.

دم کردن زعفران
دم کردن زعفران

که باعث می شود خاصیت زعفران و میزان رنگ دهی خود را از دست بدهد. در مناطق مرطوب برای گرفتن نم زعفران برای مدت کوتاهی داخل ماکروویو قرار داده تا رطوبت آن گرفته شود برای بدست آوردن نتیجه بهتر پیشنهاد می شود که به سابیدن زعفران در هاون های سنگی کوچک اقدام نمایید. پس از سابیدن زعفران، آن را داخل آب جوش ریخته و به مدت ۲۰-۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا دم بکشد. البته می توانید به همراه دم کردن چایی مقداری از زعفران داخل قوری ریخته، و از خوردن چای زعفران لذت ببرید.

چگونه برنج زعفرانی درست کنیم

زعفران زیبایی و طراوت خاصی به برنج می بخشد و از همین رو، اغلب آشپزخانه ها به این كالای ارزشمند مجهز است هر چند كه قیمت بالایی دارد و همچون طلا، گرمی و مثقالی سنجیده می شود.

برای اینكه زعفران شما بهتر رنگ بدهد می توانید از روش زیر كمك بگیرید :  درون یك استكان كوچك به مقدار مورد نیاز زعفران ساییده بریزید و دو قاشق غذا خوری آب جوش به آن اضافه كنید.
بعد از اینكه برنج را آبكش كردید و داخل قابلمه ریختید استكان حاوی آب و زعفران را در برنج فرو ببرید و دم كنی را روی قابلمه بگذارید.
با دم كشیدن برنج ، زعفران هم دم می كشد و بهتر رنگ می دهد.

خوردن زعفران  آرامش بخش است و برای تمدد اعصاب مفید، به افزایش خنده نیز كمك می كند و افسردگی را می كاهد.

 

برنج زعفرانی
برنج زعفرانی

روش دم کردن زعفران با یخ

یک روش بهتر  برای دم کردن زعفران که باعث میشود رنگ دهی و عصاره زعفران بیشتر شود، استفاده از یخ است به این ترتیب که، مقدار کافی پودر ساییده شده زعفران را داخل یک ظرف ترجیحاً شیشه ای ریخته و چند تکه یخ داخل ظرف می گذاریم. با ذوب شدن تدریجی یخ ها رنگ و عصاره زعفران هم در آن حل می شود و یک محلول زعفران خوش رنگ و خوشبو بدست می آید.

دم کردن زعفران با یخ
دم کردن زعفران با یخ

نکته: برای دم کردن زعفران بهترین گزینه “قابلمه روحی ” کوچك است . روی پلوها داخل قابلمه برنج می شود گذاشت و جسمش با بخار برنج کاملا داغ می شود و زعفران کاملا رنگ باز میکند …

نکته: هرچه آب ، جوش تر باشد و هرچه زعفران بیشتر پودر بشود ( نرم تر شود ) رنگ بیشتری پس میدهد .
گاهی مقدار بیشتری زعفران باعث بهتر شدن رنگ آن میشود … این محلول زعفران را می شود داخل شیشه در بسته درون یخچال تا یکهفته نگهداری کرد … ولی بیش از یک هفته لزج می شود . زعفران را بهتر است که در موقع استفاده پودر کنید تا عطرش محفوظ بماند

حداکثر مقدار مجاز مصرف زعفران در روز یک دهم گرم است. که رعایت این موضوع باعث می شود  از تمامی خواص زعفران به خوبی بهره مند شوید. مصرف بیش از حد زعفران هم خطراتی به دنبال دارد سردرد، سرگیجه، خونریزی داخلی و… بهتر است زعفران را در ظروف شیشه ای یا فلزی درب بسته در محیطی خشک و خنک نگهداری کنیم که مرغوبیت زعفران حفظ شود.

باید توجه داشته باشیم که هنگام خرید زعفران از کیفیت و اصل بودن زعفران مطمئن شویم.

 

مصرف زعفران به عنوان ماده نگهدارنده

با توجه به نگرانی مصرف کننده و متولیان بهداشتی در مورد استفاده از نگهدارنده های شیمیایی و مضرات آنها، در سال های اخیر تولید کنندگان مواد غذایی گرایش به استفاده از نگهدارنده های طبیعی پیدا کرده اند. در خصوص اثرات ضد میکروبی زعفران و ترکیبات آن مطالعاتی انجام شده است.

مصرف زعفران به عنوان ماده نگهدارنده
مصرف زعفران به عنوان ماده نگهدارنده

این مطالعات به طور کلی نشان دهنده اثر ضد میکروبی عصاره آبی، اتانولی و متانولی گلبرگ زعفران بر باکتری ها می باشد. به همین دلیل امکان استفاده از این عصاره در صنایع غذایی وجود دارد. از طرفی به دلیل عطر و طعم مناسب گلبرگ زعفران امکان استفاده از غلظت های بالاتر آن وجود دارد. همچنین از آنجائی که گلبرگ زعفران به عنوان ضایعات آن دور ریخته می شود میتواند مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

 

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *