زعفران سرگل

ویژگی های زعفران مرغوب

۱۰ تیر, ۱۳۹۴ - کافه زعفران

تشخیص کیفیت زعفران مرغوب کار چندان آسانی برای افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند نیست. از ویژگی های زعفران مرغوب می توان چند مورد نام برد که ، یکی بررسی ظاهر آن است . از دیگر ویژگی های زعفران اصل این است که، با توجه به محل کشت زعفران (از لحاظ آب و هوا ، خاک و…) و همچنین تازگی یا کهنه بودن زعفران ، ویژگی های ظاهری این محصول دچار تغییر می شود.

چند ویژگی زعفران مرغوب

ویژگی های زعفران مرغوب
ویژگی های زعفران مرغوب

به عنوان مثال رنگ زعفران  قرمز تیره می باشد همچنین زعفران خوب دارای بوی گرم ، تند و مطبوع است ، بوی کم زعفران می تواند نشان از کهنگی و یا احیاناً تقلبی بودن این محصول باشد.پس در هنگام خرید به ویژگی ها ظاهری زعفران بخصوص رنگ و بوی آن توجه لازم را مبزول فرمایید.البته ذکر این نکته هم در اینجا خالی از لطف نیست که زعفران مرغوب پس از مخلوط شدب آب ، رنگ آن را به زرد تغییر می دهد در صورتی که زعفران تقلبی رنگ آب را قرمز و یا نارنجی تیره می کند.

همان طور که گفتیم زعفران خوب بوی بسیار مطبوعی دارد ، مثلا اگر یک بسته زعفران خوب را هنگام استفاده باز کنیم ، کل فضای خانه را عطراگین می کند. که هر چه بوی آن بیشتر باشد، نشانه اینست که تازه تر و زعفران مرغوبی است.

ویژگی های زعفران مرغوب
ویژگی های زعفران مرغوب

از دیگر ویژگی های زعفران اصل میتوان به آب و هوای و خاکی که زعفران در آن کشت می شود را نام برد . که باعث شده منطقه قائنات زعفران مرغوب و با بهترین کیفیت داشنه باشد.

اما بازهم لازم به ذکر است که شرایط کاشت زعفران بر مرغوبیت آن بسیار موثر است ، از این جهت زعفران منطقه قائنات مرغوب ترین رعفران موجود در جهان می باشد.

مطالعه مقاله “چگونه زعفران اصل را از تقلبی تشخیص بدهیم؟” هم در تکمیل این بحث خالی از لطف نیست.

  • میزان مفید بودن این مطلب
  • میزان کاربردی بودن مطلب
  • امتیاز نویسنده به این مطلب
4.9
برچسب‌ها: , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *