کشت زعفران در مناطق مستعد شهرستان خلخال توسعه می‌یابد

استاندار اردبیل گفت: با توجه به اینکه برخی مناطق شهرستان خلخال نظیر بخش شاهرود برای توسعه و کشت زعفران مناسب و مساعد بوده کشت زعفران در مناطق مستعد این شهرستان توسعه می‌یابد.

مجید خدابخش در جلسه شورای اداری شاهرود شهرستان خلخال اظهار داشت: در حال حاضر ما در شهرداری‌های استان اردبیل با مشکل نیروی مازاد بر نیاز مواجه هستیم که این امر سبب شده تا شهرداری با کسری بودجه مواجه شده و نتواند مطالبات و دستمزد کارکنان را به مدت چند ماه پرداخت کند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در برخی بخش‌های محروم استان اردبیل بیان کرد: انتظار می‌رود تا مسئولان استانی در چنین مناطق کم‌برخورداری نظیر شاهرود خلخال حضور یافته و با آشنایی با مشکلات و نارسایی‌های این مناطق در راستای پیگیری و حل آنها اقدام کنند تا بتوانیم رنگ محرومیت را از چهره این مناطق بزداییم.

استاندار اردبیل افزود:‌ با توجه به اینکه برخی مناطق شهرستان خلخال نظیر بخش شاهرود برای توسعه و کشت زعفران مناسب و مساعد بوده تلاش می‌کنیم تا با توسعه کشت زعفران در این مناطق زمینه اشتغال و درآمدزایی را برای بخشی از بیکاران در این منطقه فراهم کرده و از مهاجرات آنها به مناطق دیگر کاهش دهیم.

کشت زعفران
کشت زعفران

خدابخش با تاکید بر حمایت از ایجاد اشتغال در این منطقه تصریح کرد:‌ به دلیل نبودن شرایط اشتغال برای افراد بیکار منطقه با افزایش پدیده مهاجرت و کاهش جمعیت شهر کلور از ۷ هزار نفر به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در سال‌های اخیر مواجه هستیم که باید در این زمینه مسئولان اهتمام جدی داشته باشند تا با فراهم کردن شرایط اشتغال افراد منطقه از مهاجرت آنها به مناطق دیگر جلوگیری کنند.

وی نسبت به انجام اقدامات لازم در زمینه کاهش میزان مهاجرت از بخش شاهرود به مناطق و شهرها دیگر قول مساعد داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا با رفع مشکلات موجود در منطقه، احداث سدهای معیشتی برای توسعه و ترویج محصول زعفران، جذب اعتبارات برای پروژه‌های نیمه‌تمام شاهرود اقدامات اساسی را انجام داده و زمینه توسعه این منطقه را فراهم کنیم.

خبر برگرفته از خبرگزاری تسنیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>