قرص زعفران چیست؟ :: دانشنامه کافه زعفران

۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - کافه زعفران

قرص زعفران در واقع عصاره فشرده شده زعفران می باشد که به صورت قرص در وزن های مختلف ارائه می شود.این محصول با توجه به شرایط تولیدش دیگر نیاز به آسیاب کردن نخواهد داشت که خود عامل مهمی در صرفه جویی مصرف زعفران در هنگام پودر کردن می باشد.

سهولت نگهداری و استفاده آسان از قرص زعفران از دیگر ویژگی های این محصول می باشد.

تولید قرص زعفران

قرص زعفران، ضمن حفظ خواص زعفران، کیفیت و ارزش غذایی آن، رنگ دهی ، عطر و طعم  بهتری دارد. این قرص بدون هیچ ماده افزودنی تولید می شود. از ویژگی های دیگر آن، نگهداری و استفاده آسان، ماندگاری طولانی و رطوبت پایین است.

قرص زعفران
قرص زعفران

مریم اکبرنژاد، مدیر ارشد کنترل کیفیت شرکت تروند زعفران قائم، درباره فرآیند تولید قرص زعفران که از طرح های منتخب استان خراسان جنوبی در جشنواره علم تا عمل بوده است. می گوید: زعفران مورد استفاده در کارخانه از منطقه قائنات است. و محصولات مستقیماً از خود کشاورزان بدون واسطه خریداری می شود.

و به همین دلیل هیچ ماده افزودنی که متقلبان زعفران به آن وارد می کنند در ماده اولیه ما وجود ندارد. که کنترل کیفیت آن در این واحد قبل از ورود به فرایند فراوری آن، انجام می شود. قرص زعفران خالص یکی از خط های تولید این کارخانه است. کنترل های فیزیکی و شیمیای انجام می شود  و اجسام خارجی مربوط به محیط و یا خود گیاه زعفران جدا میشود.

بعد از آن زعفران را به رطوبت کنترل شده رسانده، وتحت شرایط خاص آسیاب شده و به حالت گراونی در می آید. در این حالت زعفران به حالت پودر درآمده است، وارد دستگاه قرص زعفران شده و تحت فشار محاسبه شده قرار می گیرد.

اکبر نژاد در مورد ظرفیت تولید می گوید: در کارخانه دو دستگاه برای تولید این قرص داریم. که ظرفیت هر یک ۶۰۰۰ قرص نیم گرمی در ساعت است. پودر زعفران بدون هیچ ماده افزودنی از جمله پودر قند و نشاسته وارد دستگاه تولید قرص می شود. بیشتر تولیدات قرص زعفران هم به کشور های اروپایی صادر می شود.

منبع: روزنامه جام جم

 

 

برچسب‌ها: , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *