زعفران پوشال :: دانشنامه کافه زعفران

۳ فروردین, ۱۳۹۵ - کافه زعفران

زعفران دارای انواع مختلفی است که یکی از آن ها زعفران پوشال می باشد. در ادامه این مقاله می خواهیم بدانیم زعفران پوشال چیست؟ و به کدام قسمت از زعفران، پوشال می گویند؟در ادامه با ما همراه باشید.

زعفران پوشال چیست؟

به قسمت قرمز و زرد ریشه زعفران، زعفران پوشال می گویند. در واقع هرگاه خامه گل زعفران را از قسمت زیری آن جدا کنند، در این صورت کلاله ها داری قسمتی به طول ۱ الی ۳ میلی متری خامه خواهند بود. که به این نوع زعفران، زعفران پوشال می گویند.

در زیر تصویری از گل زعفران را مشاهده می کنیم. اگر با دقت بیشتر به تصویر زعفران نگاهی بیندازیم متوجه این قسمت می شویم.

گل زعفران
گل زعفران

مشخصات زعفران پوشالی

زعفران رشته ای درجه ١و درجه ٢و درجه ٣ در این گروه قرار دارند. پوشال كه کلاله های قرمز رنگ متصل به هم زعفران است با ۱ تا ۴ میلی متر خامه یا ریشه ي زرد رنگ گل زعفران همراه مي شود. چون بيشترآن را خامه ي زعفران تشكيل مي دهد قدرت رنگ دهی آن حدود ۱۷۰ تا ۲۵۰ درجه است. این قدرت رنگ دهی در مقایسه با نوع ممتاز و نگین کمتر می باشد. اما نسبت به زعفران دسته دارای قدرت رنگ دهی بیشتری است. در کل زعفران پوشال برای موارد خوراکی دارای قدرت رنگ دهی قابل قبولی می باشد.

زعفران پوشال
زعفران پوشال

قیمت پوشال چه قدر است؟

این نوع زعفران در مقایسه با زعفران ممتاز و همچنین زعفران نگین دارای قیمت پایینتری می باشد اما با توجه به اینکه قیمت زعفران در طول سال بسیار متغییر می باشد. به این دلیل هیچ گاه نمی توان قیمتی را به صورت ثابت برای آن تعیین کرد. اما شما برای اطلاع از قیمت نوع پوشالی ،همانند سایر انواع زعفران ، می توانید از صفحه قیمت روز زعفران سایت ما بازدید نمایید.

اطلاعات بیشتری درباره زعفران پوشال دارید؟

اگر درباره این نوع زعفران، اطلاعات بیشتری دارید و می خواهید اطلاعات خود را در این باره با مخاطبان کافه زعفران به اشتراک بگذارید، از طریق  این فرم اطلاعات موردنظرتان را برای ما ارسال کنید. تا شما هم در تکمیل دانشنامه کافه زعفران که شامل اطلاعات تخصصی در این رابطه است، سهیم باشید.

امیدواریم از این مطلب استفاده کافی را برده باشید و این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

برچسب‌ها: , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *