افتتاح ترمینال ضبط و فرآوری زرشک و عناب در بیرجند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند با اشاره به افتتاح ۲۱ پروژه در بخش کشاورزی گفت: نخستین ترمینال تخصصی ضبط و فرآوری زرشک و عناب با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال در بیرجند افتتاح شد.

محمد علی محمدی ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین ترمینال تخصصی ضبط و فرآوری زرشک و عناب که با حضور فرماندار بیرجند و تنی چند از مدیران شهرستان برگزار شد اظهار داشت: برای  21 پروژه بخش کشاورزی 6 میلیارد و 829 میلیون ریال هزینه شده  و 75 میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات طرح توسعه پرداخت شده است.

وی افزود: یکی از این پروژه ها ترمینال تخصصی ضبط و فرآوری زرشک و عناب است که ظرفیت تولید زرشک سالانه  700 تن و فرآوری عناب و سایر محصولات سالانه 510 تن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند بیان کرد: مساحت زمین این ترمینال 2 هزار و 867 متر مربع و مساحت زیر بنا 992 متر مربع است و زمینه  اشتغال مستقیم  26 نفر را فراهم کرده است.

محمدی با بیان اینکه تاکنون مشابه این ترمینال در سطح کشور وجود نداشته و منحصر به فرد است افزود: این پروژه از سال 93 آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: سرمایه ثابت این طرح  7 میلیارد و 190میلیون ریال و سرمایه در گردش آن 16 میلیارد و 500 میلیون ریال است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند اظهار داشت: نگاهی که در خصوص فرآوری زرشک داریم این است که امیدواریم زرشک و عناب استان را به خارج از کشور نیز صادر کنیم.

محمدی بیان کرد: اعتبارات دریافت شده در زمینه اصلاح باغات، احداث استخر و پروژه های احداث آب اختصاص یافته است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *