برداشت زعفران

صادرات زعفران ایرانی به آمریکا پس از ۱۵ سال

۱۶ بهمن, ۱۳۹۴ - کافه زعفران

صادرات زعفران ایرانی به آمریکا که رئیس صندوق توسعه صادرات زعفران از صادرات نخستین محموله زعفران ایرانی پس از ۱۵ سال در پی اجرایی شدن برجام تا هفته آینده خبر داد.

 

محمد جواد رضایی گفت: پس از اجرایی شدن برجام و توافقات هسته ای جمهوری اسلامی ایران با کشور های ۱+۵ ، کشور های اروپایی مانند اسپانیا نیز خواهان خرید مستقیم زعفران ایرانی شدند، در حالی که در دوران تحریم صادرات این محصول به کشورهای اروپایی با محدودیت و کاهش شدیدی مواجه شده بود، چرا که با توجه به تحریم های بانکی ، نقل و انتقال پول و ارز با مشکلات بسیاری مواجه شده بود.

صادرات زعفران ایرانی به آمریکا
صادرات زعفران ایرانی به آمریکا

رئیس صندوق توسعه صادرات زعفران ادامه داد: در حال حاضر تقاضای خرید زعفران از سوی آمریکا نیز ارائه شده که به زودی صادرات زعفران ایرانی به آمریکا انجام می شود. اولین محموله ۲۰ کیلوگرمی زعفران پس از ۱۵ سال آماده ارسال به آمریکاست و پیش بینی می شود تا هفته آینده این صادرات انجام شود.وی اظهار کرد: در دوران تحریم کشورهایی مانند امارات و حتی اسپانیا نقش واسطه و دلال  را در بازار طلای سرخ ایران ایفا می کردند. و  این محصول ارزآور را از ایران خریداری و به نام و با بسته بندی و برند خود در بازار جهانی معامله می کردند. به گفته رضائی ، صادرات مستقیم زعفران به کشورهای اروپایی می تواند تا ۴۰ درصد بازار زعفران ایرانی را رونق بخشد.

برگرفته از هفته نامه طنین قائنات.

برچسب‌ها: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *