مضرات مصرف بی رویه زعفران

بد نیست نگاهی داشته باشیم به مضرات زعفران.طلای سرخ ایران که خواص بیشماری را برای آن برشمرده اند داری مضراتی هم می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

زعفران در صورتی شادی آور ، آرامش بخش و دارای خاصیت درمانی است که در حد متعادل استفاده شود. اما مصرف بیش از اندازه و غیر معمول زعفران برای کلیه ها مضر است و همچنین موجب کاهش اشتها و ایجاد سردرد می شود همچنین زیاده روی در مصرف زعفران باعث اختلال حواس می گردد.

مضرات زعفران

چون زعفران بر روی سیستم تولید مثل اثر دارد بنابراین زنان حامله باید از خوردن آن احتراز کنند؛ چرا که ممکن است باعث سقط جنین ‌شود‌. زعفران را باید در شیشه‌های دربسته و دور از نور نگهداری کرد زیرا عطر و رنگ خود را در اثر نور از دست می‌دهد‌.
ایسنا در این خصوص می‌نویسد: بیش از پنج گرم زعفران در یک وعده غذایی‌، عوارضی همچون سرگیجه، کاهش تعداد ضربان قلب و احساس تهوع در پی دارد؛ همچنین، این میزان زعفران در دوران بارداری احتمال سقط جنین را افزایش می دهد .

مضرات زعفران

مضررات مصرف بی رويه زعفران:
مصرف بی رويه زعفران مضر می باشد و باعث استفراغ، كاهش ضربان قلب، خون ريزي از بيني، خون ریزی از پلك ها و لب و موجب سر گيجه، بي حالي، زردي پوست و عوارض خطرناك ديگر می شود که این عواقب حتی می تواند منجر به مرگ شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *