خواص بیشمار زعفران

زعفران این ادویه کمیاب به دلیل طعم و رنگ و بوی منحصر به فردی که دارد از دیر باز همواره مورد توجه قرار می گرفته است.جدا از طعم مطبوع زعفران ، این گیاه کمیاب داری خواص دارویی بسیاری می باشد که موارد استفاده آن را بیش از پیش زیاد کرده است. زعفران از نظر طب قدیم ایران دارای طبع گرم و خشک است‌. از مهم‌ترین خواص دارویی زعفران که از آن هم قدیم‌الایام مورداستفاده قرار می‌گرفته، درمان افسردگی است‌.زعفران به ماده نشاط آور مشهور است و مصرف آن باعث نشاط و تحریک اعصاب می شود به این دلیل از آن به عنوان دارویی طبیعی برای درمان افسردگی استفاده می شود.

زعفران به دلیل داشتن آنتی اکسیدان به عنوان توان بخش قلب و پیشگیری کننده از بیماری های قلبی و سرطان نیز مطرح است.زعفران موجب جلوگیری از سرطان سینه در خانم ها می شود.همچنین به توجه به قاعده آور بودن زعفران مصرف آن برای خانم هایی که دچار قاعدگی نامنظم هستند ، توصیه می شود. زعفران همچنین از بین برنده خونریزی های بعد از زایمان در خانم ها می باشد.

خوردن زعفران به صورت دم کرده و یا چای زعفران هم دارای خواص بالا می باشد همچنین می توان از دیگر ویژگی های دارویی این گیاه نادر و البته گران قیمت می توان به خونساز بودن آن و همچنین اثر مسکنن درد در آن اشاره کرد.

خواص دارویی زعفران

مصرف زعفران برای قوای جنسی هم بی تاثیر نیست و موجب تقویت قوای جنسی می شود.از جمله دیگر خواص این گیاه جادویی می توان به تاثیر آن بر کبد و تصویه و قوی ساختن این عضو بدن اشاره نمود.زعفران همچنین اثر مثبتی بر روی سرفه داشته و برای درمان برونشیت هم کاربرد دارد.زعفران کلیه و مثانه را پاک می کند و اثر ضد تشنج دارد.زعفران باعث عضم بهتر غذا ، آرامش بخش و همچنین خواب آور است . مصرف زعفران برای برطرف کردن گاز معده هم توصیه می شود.

از جمله خواص دارویی بیشمار دیگر این گیاه جادویی!می توان به روشن کردن پوست چهره ، تقویت حافظه و افزایش قدرت یادگیری ، کاهش چربی خون و درمان آسم اشاره کرد.
زعفران نه تنها عوارض رنگ‌دهنده‌های مصنوعی همچون حساسیت‌زایی را ندارد، بلکه حاوی ویتامین‌های B6، B2، B1، ویتامین C و دیگر مواد مغذی مورد‌نیاز بدن است و اگر بالاخره می‌خواهید همیشه شاد و خندان باشید؛ زعفران بخورید‌.

در کنار این خواص بیشمار بد نیست نگاهی هم به مضررات زعفران بکنید!پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>